Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podsumowanie WOSP 27

W tym roku nasza placówka wzięła udział w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jako pierwsza szkoła imienia WOŚP. W tej szlachetnej akcji bierzemy udział po raz 18-ty, co stało się już tradycją naszej szkoły i już na stałe zostało wpisane w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych.

W ramach tegorocznej akcji WOŚP w naszej szkole odbyły się szkolne kiermasze, podczas których można było zakupić różnego rodzaju słodkości, pyszne i zdrowe sałatki, a także wypić rozgrzewającą, zimową herbatę.

Dzięki sprzedaży słodkości i potraw wytrawnych zebraliśmy na cel WOŚP kwotę: 1821,70 zł

Drugim sposobem zebrania pieniędzy na ten szczytny cel były przeprowadzone licytacje, które oferowały same atrakcyjne przedmioty, w tym między innymi gadżety z 32. Finału WOŚP, gadżety z autografem Jurka Owsiaka, książki, kubki, lampy, biżuteria, artykuły dekoracyjne, kwiaty, usługi wypieku słodkości, odzież, kosmetyki, poduszki, produkty handmade czyli ręcznie wykonane torby, fartuszki kuchenne, czapki, torbo-plecaki, opaski na włosy, wyroby z drewna, kosmetyczki, kalendarze i wiele innych. Dzięki licytacjom zebraliśmy kwotę: 2235 zł.

Dodatkowo przeprowadziliśmy licytację zaproszeń, voucherów, biletów wstępu, wejściówek ofiarowanych przez instytucje kultury oraz różnego rodzaju punkty usługowe i gastronomiczne z Zabrza oraz z miast ościennych i nie tylko. Dzięki tym licytacjom zebraliśmy kwotę: 4702 zł.

W sumie w tym roku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebraliśmy kwotę: 8758, 70 zł

W tym miejscu serdecznie pragniemy podziękować naszym darczyńcom, którzy wsparli nasze działania na rzecz WOŚP i dzięki, którym wspólnie osiągnęliśmy ten WSPANIAŁY wynik:

• Studio Fryzjerskie „Revolution Beauty” w Zabrzu
  • Salon fryzjersko – kosmetyczny Studio „Danute” w Zabrzu
  • Salon fryzjersko – kosmetyczny „Euforia” w Zabrzu
  • Gabinet Kosmetologii Profesjonalnej „WySpa” w Zabrzu
  • „Kolejkowo” w Gliwicach
  • Cukiernia – Piekarnia „Marcin Gatner” w Paniówkach
  • Restauracja „Qchnia Świata” w Gliwicach
  • Restauracja „U Kelnerów” w Zabrzu
  • Restauracji „Fajrant” w Zabrzu
  • Pizzeria „Il Camino w Zabrzu”
  • Zabrzański Kompleks Rekreacji „Aquarius” i „Aquarius Kopernik” w Zabrzu
  • „Park Trampolin” w Gliwicach
  • Salon Fryzjerski „Łukowska” w Zabrzu
  • Perfumeria „Figarola” w Zabrzu
  • „Studio Flow” w Zabrzu
  • Piekarnia – Ciastkarnia Kłos w Zabrzu
  • Szyb Maciej w Zabrzu – Maciejowie
  • Gabinet Kosmetyczny „Yasumi” w Zabrzu
  • Basen „Wodnik” w Paniówkach
  • Kino Roma w Zabrzu
  • Piwne SPA w Sosnowcu
  • MiniZoo „Animal World” w Zabrzu
  • Restauracja Sorrento w Zabrzu
  • Pink Bowling & Club w Rudzie Śląskiej
  • Kwiaciarnia „Agawa” w Zabrzu

Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim rodzicom i całym rodzinom uczniów i przedszkolaków naszej placówki, którzy zaangażowali się w tegoroczne działania na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY poprzez przekazanie upieczonych na kiermasze smakołyków, a na licytacje: gadżetów, voucherów oraz innych podarunków. Dziękujemy również za czynny udział w prowadzonych licytacjach.

Kwota, jaką uzbieraliśmy to nasz WSPÓLNY SUKCES.

27 stycznia 2024 r. nasi uczniowie z grupy biegowej „Dodaj mi skrzydeł” wzięli udział z VIII Zabrzańskim Biegu dla WOŚP.

W ramach akcji WOŚP Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu odwiedziła dwie placówki, w tym naszą szkołę. W czasie spotkania przedszkolaki oraz uczniowie dowiedzieli się nie tylko jak wygląda praca strażaka, zobaczyli z bliska wóz strażacki, ale również otrzymali cenne wskazówki jak bezpiecznie spędzić ferie.

Podsumowując pragniemy dodać, iż punktem kulminacyjnym tegorocznych obchodów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjazd grupy nauczycieli uczniów, przedszkolaków oraz ich rodzin pod przewodnictwem Pani Dyrektor do Warszawy na 32. Finał. W sztabie głównym przekazaliśmy na ręce Jurka Owsiaka blachę śląskiego kołocza, laurkę wykonaną przez uczniów naszej szkoły oraz akordeon z ponad pół wieczną historią.
Zgodnie z hasłem Orkiestry: „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej„.

WOŚP

Z kroniki szkolnej – rok 2007-2010
Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem