Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

Drodzy Rodzice oraz opiekunowie prawni, w sprawach dla Was ważnych, dotyczących Waszego dziecka zapraszamy do kontaktu telefonicznego, osobistego lub przez korespondencję mailową.

pedagog – Iwona Litaniuk
i.litaniuk@sp41s.zabrze.pl

psycholog – Katarzyna Pankiewicz
k.pankiewicz@sp41s.zabrze.pl

sekretariat szkoły:
32 271 02 15

Harmonogram pracy pedagoga i psychologa szkolnego

PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEK
Psycholog szkolny
Katarzyna Pankiewicz
7.30 - 12.307.30 - 11.308.00 - 12.007.30 - 11.309.00 - 12.00
Iwona Litaniuk

7.30 - 12.008.15 – 13.158.30 - 10.30

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana dzieciom i uczniom polega
w szczególności na:

• rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dziecka/ucznia;
  • rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych dziecka/ucznia i czynników środowiskowych wpływających na jego funkcjonowanie w przedszkolu, szkole;
  • wspieraniu potencjału rozwojowego dziecka/ucznia i stwarzaniu warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu przedszkola i szkoły oraz
    w środowisku społecznym;
  • wspieraniu rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych;
  • rozwijaniu umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli w celu zwiększania efektywności pomocy udzielanej uczniom.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest udzielana w trakcie bieżącej pracy z dzieckiem/uczniem oraz przez zintegrowane działania wychowawców, nauczycieli i specjalistów prowadzących zajęcia, pedagoga i psychologa szkolnego.

W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 41 w Zabrzu organizowane są następujące formy wspierania dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli.

• zajęcia specjalistyczne  w oparciu o zalecenia zawarte w orzeczeniu dziecka/ucznia;
  • bieżące wsparcie, porady i konsultacje dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców;
  • konsultacje i spotkania dla rodziców i uczniów kończących szkołę dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej lub innej formy rehabilitacji społecznej i zawodowej dla młodzieży niepełnosprawnej.

Szczegółowe informacje:

• Rozporządzenie MEN z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji  i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2017 r. poz. 1591).
  • Procedura organizowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci/uczniów w Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 41 w Zabrzu.
    Procedura PPP

Udzielamy wsparcia dla rodziców dzieci uczęszczających do Oddziałów Przedszkolnych, Szkoły Podstawowej oraz dla rodziców dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju.

Autumn leaves in the sunlight.

Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem. (Albert Camus)

Zapraszamy!
Katarzyna Pankiewicz i Iwona Litaniuk