Program „Za życiem” – nabór

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Drodzy Rodzice, Szanowni Terapeuci.

Od 23.08.2024r. od godz. 12.00 do 30.08. do godz. 14.00 trwa nabór do programu Za życiem. Rodzice oraz terapeuci mogą składać dokumentację w sekretariacie szkoły.
Zajęcia w ramach Programu Za Życiem rozpoczną się 9 września 2024 r., zakończenie zajęć 22 listopada 2024 r.

• 02 – 04.09.2024 kwalifikacja dzieci
  • 05 – 06.09.2023 kontakt terapeuty z rodzicem
  • 06.09.2023 potwierdzenie realizacji zajęć przez terapeutę do koordynatorów
    Programu w SPS nr 41
  • 09.09.2024 rozpoczęcie realizacji zajęć

Przy kwalifikacji dziecka do danego rodzaju terapii Ośrodek Koordynacyjno-
Rehabilitacyjno-Opiekuńczy kieruje się następującymi kryteriami:

1. Posiadanie dokumentacji medycznej i psychologiczno-pedagogicznej dziecka;
  2. Zgłaszanie przez rodziców/opiekunów prawnych potrzeby dodatkowego wsparcia terapeutycznego w ramach programu wynikającego z niepełnosprawności/zagrożenia niepełnosprawnością dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 0 do 3 roku życia;
  3. Zatrudnienie specjalistów, posiadających kwalifikacje zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami dziecka.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad kwalifikacji dziecka do Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego znajdują się w treści regulaminu.
Rodzice, których dzieci były uczestnikami Programu od stycznia 2024r. do czerwca 2024 r. i chcieliby, aby ich dziecko kontynuowało zajęcia nie muszą składać dokumentów rekrutacyjnych (wystarczy zgłosić chęć kontynuacji).

Przypominamy jednak, że Program skierowany jest do dzieci z niepełnosprawnością lub zagrożonych niepełnosprawnością w wieku od 0 do rozpoczęcia nauki szkolnej, zamieszkujących na terenie powiatu miasta Zabrze, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 0 do 3. roku życia.

Za Życiem

XI edycja Budżetu Obywatelskiego w Zabrzu – prosimy o głosy!
Ogłoszenie – zebranie organizacyjne