Świąteczna bombka

Swiateczna Bombka 28

We wtorek 3 grudnia przeżywaliśmy w naszej szkole piękny dzień. Właśnie tego dnia uczestniczyliśmy w dwóch niezwykle ważnych wydarzeniach: w finale akcji charytatywnej „Daj misiaka dla dzieciaka” oraz w wernisażu corocznego konkursu plastycznego „Świąteczna bombka”.

Tę mikołajkową imprezę uświetniła obecność wielu gości, którzy współpracowali i wspomagali naszą akcję charytatywną skierowaną do najmłodszych pacjentów onkologicznych. Każdego roku w Zakładzie Radioterapii leczonych jest około setki dzieci, które dzielnie stawiają czoło kolejnym etapom trudnej terapii. Akcja „Daj misiaka dla dzieciaka” ruszyła pod koniec września tego roku i przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, czyli Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej. Zebrano ponad 12. tysięcy maskotek, i z dumą przyznajemy, że i my mieliśmy w tym swój udział. Zbiórka toczyła się również na terenie naszej szkoły oraz na terenie zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, których przedstawicieli dzisiaj gościliśmy: Szkoły Podstawowej nr 17, Niepublicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoły podstawowej nr 7, Międzynarodowej Szkoły Podstawowej. Wśród darczyńców są uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przyjaciele i sympatycy naszej szkoły oraz darczyńcy anonimowi. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

Ten szczególny dzień uświetnili nasi niezawodni przyjaciele z Państwowej Szkoły Muzycznej swoim recitalem utworów świątecznych. Wśród małych muzyków wystąpił syn naszej nauczycielki – Piotr Gajgier wraz ze swym tatą panem Robertem Gajgierem. Ponadto podziwialiśmy występ przedszkolaków z grupy „Pszczółek” i pod kierunkiem pani Agnieszki Kapcewicz i pana Zbigniewa Krupy.

Imprezę mikołajkową zakończyliśmy niezwykle wzruszającym momentem, jakim było zaprezentowanie kolorowych książeczek, które przygotowali nasi uczniowie dla małych pacjentów z Centrum Onkologii jako wyraz podziwu dla ich odwagi i siły ducha w pokonywaniu choroby. Książeczki zawierały nie tylko wytwory plastyczne, ale także listy dla chorych kolegów i koleżanek ze słowami wsparcia, życzeniami zdrowia i propozycjami zabaw. Mamy ogromną nadzieję, że listy te sprawią chorym dzieciom radość i dostarczą odrobiny otuchy i poczucia, że w chorobie nie są same. My zapewniamy ich o swojej pamięci.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym nauczycielom za przygotowanie tego wzruszającego dnia, zwłaszcza pani Joannie Gajzler – inicjatorce akcji „Daj misiaka dla dzieciaka” w naszej szkole oraz współorganizatorkom paniom: Iwonie Litaniuk, Katarzynie Kaziród-Wójcik, Ewie Toporowskiej, Justynie Tyczyńskiej, Agnieszce Kazimierskiej-Baurek, Marlenie Pokusińskiej oraz panu Łukaszowi Wojasowi.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Joanny Okońskiej-Szyszko z Fundacji „Nadzieja Dzieci”, która od niepamiętnych lat pamięta o naszych uczniach, wspomaga ich oraz obdarowuje prezentami. Również dzisiaj nasi uczniowie zostali obdarowani paczkami mikołajkowymi, sprawiającymi im wielką radość.

świąteczna bombka

Barbórka w naszej szkole