Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca na całym świecie to dzień dedykowany osobom z Zespołem Downa

21 marca na całym świecie to dzień dedykowany osobom z Zespołem Downa.

Data obchodów nie jest przypadkowa – oprócz tego, że to pierwszy dzień wiosny, to cyfra 21 nawiązuje do zaburzenia zespołu Downa – trisomia chromosomu 21. Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje ONZ.

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne.
Symbolizują różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – a więc to wszystko, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby zespołem Downa oraz ich rodziny.

Każdy z nas może w prosty sposób przyłączyć się do wsparcia osób z zespołem Downa, wystarczą do tego tylko kolorowe skarpetki.
Zachęcamy aby 22 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele, rodzice i pozostali pracownicy założyli skarpetki nie do pary na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa.

Piosenka Zespół Downa – Jesteśmy tu

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Komunikat dyrektora szkoły