Światowy Dzień Zwierząt

|

kategoria:

Z życia szkoły

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października. Wybór tej daty jest nieprzypadkowy – w kościele jest to dzień wspominania św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń i wyrzekł się chęci dominacji człowieka nad innymi stworzeniami.
Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony został w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Ma on zwracać uwagę na kwestie ochrony praw zwierząt oraz wspierać organizacje, które interweniują w sprawach bezbronnych czworonogów i innych istot.
Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993r .
Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ zachęca do adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

Nasza szkoła od lat jest propagatorem poszanowania praw zwierząt. Co roku organizowane są spotkania dla dzieci i uczniów przybliżające tematykę świata zwierząt.
Nasza szkolna społeczność jest również Zwierzolubną Wirtualną Rodziną Adopcyjną psa o imieniu Pikuś .

Przez cały październik zbieramy żywność i potrzebne rzeczy dla zwierząt żyjących w zabrzańskim schronisku. Poniżej lista rzecz, które można przynieść do szkoły, a my przekażemy je do schroniska.
Zbiórka trwa do 29 października!

Dziękujemy!
Szkolny Klub Zwierzolubnych „Futrzaki”

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitul mnie

Lista potrzebnych rzeczy dla naszych podopiecznych:

  • koce,  ręczniki, pościel;
  • mokra karma dla kotów np.: smilla, animonda, premiere, feringa, apllaws, Dolina Noteci;
  • mokra karma dla psów: Rocco,  animonda, rinti, Dolina Noteci,  premiere, Lukullus;
  • sucha karma: Brit Care;
  • środki czystości: płyny uniwersalne, płyny do mycia naczyń, płyny do dezynfekcji;
  • wszelkie smaczki dla piesków i kotków;
  • smycze i obroże;
  • suplementy na stawy np. Arthrofos w tabletkach.

Twój jeden procent pomaga nam pomagać! Dziękujemy!
www.psitulmnie.pl
https://www.facebook.com/psitulmnie/

Inne wpisy z tego tematu

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 41 w Zabrzu
Informacja od Rady Rodziców
Nagrody Kropli Tęczy
Menu
Skip to content