XXXVIII Śląski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

|

kategoria:

Z życia szkoły
Olimpiady specjalne

Dnia 21 marca 2024 r. w Zabrzu odbył się XXXVIII Śląski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.
Organizatorem wydarzenia był Oddział Regionalny Śląskie – Klub Olimpiad Specjalnych „KOMETY” Zabrze we współpracy z Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 w Zabrzu im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tegorocznej edycji, która tym razem toczyła się na terenie współorganizującej zwody placówki, uczestniczyło blisko 80 zawodników z 13 klubów reprezentujących poszczególne miasta regionu śląskiego: Katowice, Rybnik, Gliwice, Ruda Śląska, Miedary, Żory, Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie Zdrój, Wyry oraz Zabrze.

Głównym celem imprezy jest propagowanie idei aktywności prozdrowotnej i sportowej wśród dzieci i młodzieży ze znacznym i głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej, a także ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową. Wyzwolenie pozytywnych emocji, które niosą wrażenia sportowe oraz stworzenie niepełnosprawnym szansy przyswojenia i praktykowania alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, gwarantującego poprawę ich kondycji psychofizycznej. Zawodnicy prezentowali dwie wybrane przez siebie i swoich trenerów konkurencje.

W ceremoniach oraz podczas wydarzenia sportowego uczestniczyli przedstawiciele Miasta Zabrze oraz Województwa Śląskiego: przedstawiciel URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO Pan Wojciech Główkowski, przedstawiciel NACZELNIKA WYDZIAŁU OŚWIATY w Zabrzu Pani Alicja Szostek, KOORDYNATOR ds. OSÓB NIESPEŁNOSPRAWNYCH w Zabrzu Pani Renata Skrok, PRZEWODNICZĄCY KOMISJI KULTURY i DZIEDZICTWA w Zabrzu Pan Dariusz Waleriański oraz dyrekcja SPS Nr 41 im. WOŚP w Zabrzu pani Jolanta Mazur.

Projekt współfinansowany ze środków budżetowych na realizację zadań publicznych Miasta Zabrze Miasto Zabrze w dziedzinie Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2024 r. Tytuł zadania: AKTYWNE KOMETY oraz ze środków Samorządu Województwa Śląskiego Śląskie. Pozytywna energia.

Patronat medialny: TVT Zabrze

Fotorelacja: https://slaskie.olimpiadyspecjalne.pl/kim-jestesmy/aktualnosci/7566/xxxviii-slaski-dzien-treningowy-programu-treningu-aktywnosci-motorycznej-olimpiad

spartakiada

Inne wpisy z tego tematu

Dzień Świadomości Autyzmu
Sala Doświadczania Świata – dar od WOŚP
Skip to content