Barbórka w naszej szkole

Barbórka

W związku z obchodzonym Dniem Górnika, w czwartek 5 grudnia gościliśmy w naszej szkole Pana Eugeniusza Kuchtę – zasłużonego górnika. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawych opowieści o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz młodszych klas naszej szkoły dowiedziały się w jaki sposób wydobywano węgiel dawniej i jak robi się to dzisiaj. Uczniowie uświadomili sobie jak wielkie znaczenie w codziennym życiu odgrywa ta cenna skała licząca już miliony lat.

Z racji górniczego święta, czyli Barbórki, Pan Gienek odwiedził nas w górniczym stroju galowym. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Poznały także specjalistyczny sprzęt stosowany i potrzebny w pracy pod ziemią, taki jak: kask, kilof, młot, aparat tlenowy.

Dziękujemy bardzo Panu Gienkowi za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas. Na jego ręce składamy także podziękowania dla całej górniczej braci za ich trud i poświęcenie i życzymy im bezpiecznej pracy, zdrowia i wszelkiej pomyślności! Natomiast my obiecujemy nie marnować ich ciężkiej pracy i oszczędnie użytkować energię.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Wizyta gości z Niemiec i Ukrainy
Świąteczna bombka