Gesty Makaton – osoby

Makaton - osoby

Październik jest miesiącem, który poświęcony jest propagowaniu wiedzy o Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej (AAC).
Jest to szczególnie istotne, ponieważ AAC jest zbiorem narzędzi, technik i strategii, które pomagają uczniom, którzy mają trudności w komunikowaniu się werbalnie w wyrażaniu swoich myśli, potrzeb i uczuć.

Elementy AAC z których korzystają nasi uczniowie to gesty naturalne, system Makaton, symbole PCS, program Mówik.

Podczas tegorocznych obchodów miesiąca AAC  będziecie mieli Państwo okazję poznać gesty Makaton oraz wybrane symbole PCS.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu instruktażowego z nauką gestów Makaton – osoby. Nasz film prezentujący gesty Makaton – osoby został przygotowany z myślą o naszych najmłodszych podopiecznych i ich rodzicach.

Dla starszych prezentujemy tablicę do komunikacji z symbolami PCS – osoby:
Symbole PCS – osoby

AAC